Житомир, вул. Перемоги 7а, к. 301-303

Виплати за працевлаштування ВПО

Нормативно-правова база, види компенсацій

Будь-який суб’єкт господарювання може отримати компенсацію від міського центру зайнятості за працевлаштування внутрішньо-переміщеної особи. Це регулюється на законодавчому рівні. Основні нормативно-правові документи, що регулюють такі питання це:

1. Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX.

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» від 20 березня 2022 р. № 331

3. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб» від 8 вересня 2015 р. № 696.

Компенсацію може отримати роботодавець, який працевлаштовує внутрішньо-переміщену особу за трудовим договором з повноцінною оплатою праці, не нижче мінімальної. Нагадуємо, що з 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата становить 8000 грн. Центр зайнятості компенсує роботодавцю перші три місяці, після працевлаштування ВПО, суми в розмірі МЗП (8000 грн). Якщо ВПО особа з інвалідністю, то центр зайнятості виплачує компенсацію роботодавцю 6 місяців. Такі виплати нараховуються за кожного працевлаштованого ВПО, за якого сплачуються страхові внески. Такий працівник обов’язково має мати документ, що підтверджує статус внутрішньо-переміщеної особи.

Як оформити компенсацію?

Роботодавцю потрібно працевлаштувати ВПО і подати заяву про компенсацію до місцевого центру зайнятості не пізніше ніж через 5 днів після працевлаштування такої особи. Заяву можна подати як в електронній (через додаток «Дія») так і в паперовій формі. Пакет документів, який необхідно подати:

  1. Копія наказу про працевлаштування ВПО;
  2. Дані про найманого працівника (паспорт, ідентифікаційний код);
  3. Копія довідки, що підтверджує статус внутрішньо-переміщеної особи;
  4. Якщо ВПО інвалід, то довідка, що підтверджує факт інвалідності.

Після того, як центр зайнятості отримує заяву, то протягом 5 днів з дати отримання, приймається рішення про прийняття або відхилення заяви. Якщо заява подається через портал «Дія», то розгляд заяви відбувається протягом 3 днів. Крім того, електронне подання заяви дає можливість отримати рішення про прийняття/відхилення заяви в електронному вигляді. Підставою для відмови в прийнятті заяви є невідповідність роботодавця вимогам для отриманні компенсації, якщо не підтверджено статус ВПО, подання неповного пакету документів, якщо найманий працівник не є застрахованою особою. Якщо заява прийнята, то кошти будуть зараховані на підприємницький рахунок роботодавця рівними частинами за перші три місяці роботи працівника. Щомісяця роботодавець підтверджує продовження роботи працівника, шляхом подання відомостей до центру зайнятості. Якщо працівник звільнений до трьох місяців роботи, то центр зайнятості здійснює перерахунок компенсації.

 

Програми яким довіряють

Найкращі рішення для наших клієнтів.

ІС Про
M.E.Doc
СОТА
ЕЦП
ESET
Cashalot
Підприємець 4