Житомир, вул. Перемоги 7а, к. 301-303

Скасовуюче повідомлення про прийняття працівника

В яких випадках подається скасовуюче повідомлення

Інколи на підприємствах трапляються ситуації, коли прийнятий на роботу працівник не вийшов на роботу в перший робочий день. Для прикладу, він знайшов інше місце роботи або з інших причин передумав працювати. В такому випадку роботодавцю потрібно повідомити податкову службу про скасування повідомлення про прийняття працівника на роботу та належним чином скасувати всі документи, що були оформлені між роботодавцем та працівником. В першу чергу, необхідно намагатись зв’язатись з працівником, щоб вияснити причину неявки на робоче місце. На підставі цього укладається акт про відмову працівника приступити до роботи, в якому зазначається причина відмови. Якщо причина не виявлена і з працівником не зв’язались, то акт просто засвідчує факт неявки і завіряється підписами. Цей документ є підставою для скасування наказу на прийняття працівника. Для цього потрібно видати ще один наказ про скасування наказу про прийняття та скасування трудового договору. Після того, як всі документи належним чином оформлені, потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу з позначкою «Скасовуюче». На законодавчому рівні не встановлено термінів, в які потрібно подавати таке скасовуюче повідомлення. Його потрібно подавати після того, як скасовано всі документи на працевлаштування працівника. Важливим є те, що за неподання або несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу, на роботодавця накладаються штрафні санкції  у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (відповідно до статті 265 КЗпП України).

Повідомлення про прийняття працівника на роботу з типом «скасовуюче» подається також в тих випадках, коли в ньому потрібно виправити помилку. Алгоритм дій полягає в тому, що після того, як подали повідомлення про прийняття з помилкою, потрібно подати таке ж повідомлення з позначкою «скасовуюче». Після того, як контролюючий орган підтверджує отримання і вам приходить квитанція №2, відразу потрібно подати нове повідомлення з вірними даними.

Порядок заповнення звіту

№ аркуша повідомлення проставляється цифра «1», в графі «Тип повідомлення» потрібно поставити позначку «скасовуюче», в графі «Код ЄДРПОУ» проставляється ідентифікаційний код або код ЄДРПОУ роботодавця, у графі 3 вказуємо повну назву роботодавця. Далі заповнюємо табличну частину звіту, в якій потрібно вказати дані найманого працівника:

  • Графа 4: Порядковий номер.
  • Графа 5: Категорія особи. Якщо  це основне місце роботи, то проставляємо позначку «1», сумісники – позначка «2», гіг спеціалісти за гіг контрактом – позначка «3», робота н підставі цивільно-правової угоди – позначка «4».
  • Графа 6: Ідентифікаційний номер найманого працівника.
  • Графа 7: Унікальний запис в Єдиному демографічному реєстрі (якщо такий є).
  • Графа 8: Прізвище ім’я та по батькові працівника.
  • Графа 9: Вказуємо номер наказу про прийняття на роботу (вказати потрібно лише номер).
  • Графа 10: Дата видання наказу про прийняття.
  • Графа 11: Дата, коли працівник приступає до роботи.

 

Програми яким довіряють

Найкращі рішення для наших клієнтів.

ІС Про
M.E.Doc
СОТА
ЕЦП
ESET
Cashalot
Підприємець 4