Управління Держпраці у Хмельницькій області надає роз’яснення стосовно розрахунку заробітних плат при сумісництві та суміщенні професій.

Розрахунок заробітної плати при сумісництві. Відповідно до оплати праці за посадою за фактично відпрацьований час. При цьому встановлена зарплата за 1 годину роботи не повинна бути меншою ніж 19,34 грн. Доплату до рівня мінімальної заробітної плати слід нараховувати окремо за основним місцем роботи та окремо на роботі за сумісництвом.

Розрахунок заробітної плати при суміщенні професій. Це виконання працівником разом із своєю роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою). Додаткова робота за іншою професією (посадою) здійснюється в межах робочого часу за основним місцем роботи. Таким чином, працівник виконує покладені на нього додаткові обов’язки без звільнення його від основної роботи і виконання такої роботи відбувається в межах робочого часу за основною роботою. А це означає, що доплату слід ураховувати у складі заробітної плати.