ГУ LAC у Львівській області в індивідуальній податковій консультації від 06.09.2017р № 1837/ІПК/13-01-12-01-10 нагадує, що відповідно до п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена і зареєстрована в ЄРПН, є для покупця товарів (послуг) платника ПДВ підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

При цьому помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (що поставляються товар/послугу), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Основа ідентифікації платника ПДВ – його індивідуальний податковий номер (ІПН), призначений для ідентифікації сторін господарських операцій.

Тому якщо ІПН платника ПДВ вказано правильно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка (наприклад, м’яке “Г” замість твердого “Ґ”), то така помилка не може бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

ЩОДО ПОРЯДКУ ЗАПОВНЕННЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

Індивідуально податкова консультація ГУ ГФС у Львівській області від 06.09.2017 № 1837/ІПК/13-01-12-01-10

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін (пункт 201.1 статті 201 розділу V Кодексу).

Пунктом 201.2 статті 201 розділу V Кодексу визначено, що форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (далі – наказ N 1307).

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначено пунктом 201.1 статті 201 Кодексу. Відповідно до абзацу “в” пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг. При цьому обов’язковий реквізит “повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи” має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів/послуг.

Таким чином, реквізит “повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи”, який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

Водночас згідно з пунктом 201.10 статті 201 розділу V Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Помилки в реквізитах, визначених абзацом 11 пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Основною ідентифікацією платника ПДВ є його індивідуальний податковий номер. Індивідуальний податковий номер слугує для ідентифікації сторін господарських операцій.

З огляду на викладене, та у випадку, якщо індивідуальний податковий номер платника зазначений вірно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка: “м’яке Г” замість “твердого “Ґ”, така помилка в реквізитах, визначених абзацом 11 пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу, не може бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Крім цього, згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані: самостійно декларувати свої податкові зобов’язання (стаття 36 Кодексу) та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані цим Кодексом.

Інформацію надано електронним журналом “Аверс-Бухгалтерія”.