Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнської компанії

У листі від 13.02.2017р № 2753/6/99-99-15-02-02-15 ДФС роз’яснює, що авансовий внесок розраховується з суми перевищення підлягають виплаті дивідендів над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, по результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашено.

Якщо сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування суспільства за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди і грошове зобов’язання щодо якого погашено, авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів суспільством не нараховується і не сплачується.

Лист Державної фіскальної служби України від 13.02.2017р. № 2753/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо сплати товариством авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів материнській компанії та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено пп. 57.11 п. 57.1 ст. 57 Кодексу.

Відповідно до пп. 57.11.1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними статтею 137 цього Кодексу.

Згідно з пп. 57.11.2 п. 57.1 ст. 57 Кодексу, крім випадків, передбачених пп. 57.11.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

Виходячи з викладеного, у разі, якщо сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування товариства за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди та грошове зобов’язання щодо якого погашене, авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів товариством не нараховується та не сплачується.

Інформацію надано електронним журналом “Аверс-Бухгалтерія”.

Останні новини

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Новий осінній сезон вже розпочався, а це означає, що настав час досягати ще більших успіхів у роботі, відкривати для себе новинки, розвивати свій бізнес, надихатися і надихати! Хочемо, аби зі стартом осені ви обирали для свого підприємства лише найкращі вебрішення й...

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

З 1 серпня стартує спеціальна пропозиція на ПРРО Cashalot — “Спробуй порівняй, вибирай”. Усі нові користувачі програмної каси Cashalot отримують можливість безкоштовно отримати доступ до ПРРО Cashalot на три місяці і на власному досвіді переконатись у перевагах роботи...