Одним із важливих аспектів, на який слід звернути увагу, є діяльність суб’єктів господарювання, які займаються розрахунковими операціями у готівковій або безготівковій формі. Вони мають обов’язок вести облік товарних запасів та продавати лише ті товари (послуги), які відображені у цьому обліку. Це стосується сфери торгівлі, громадського харчування та надання послуг, а також операцій, пов’язаних із прийманням готівки для подальшого переказу.

Державна податкова служба (ДПС) звертає увагу на платників податків, які використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), про те, що Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, включаючи платників єдиного податку, який був затверджений наказом Міністерства фінансів від 3 вересня 2021 року № 496 (Порядок № 496), не поширюється на платників єдиного податку І групи.

Крім цього, Порядок № 496 поширює свою дію лише на окрему групу платників єдиного податку, а саме на тих, які здійснюють наступні види діяльності:

  • Продаж технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту.
  • Продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення.
  • Продаж ювелірних та побутових виробів, виготовлених з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, органогенного утворення дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння.

Дія Порядку № 496 розповсюджується на фізичних осіб – підприємців, що належать до третьої групи єдиного податку та мають реєстрацію як платники ПДВ.

Таким чином, платники єдиного податку другої та третьої груп, які не здійснюють продаж товарів, що належать до перелічених вище категорій, або не мають реєстрації як платники ПДВ, звільняються від зобов’язання з ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, незважаючи на те, що вони зобов’язані проводити розрахунки за товари, послуги та роботи з використанням реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО).

Розробник впровадив новий модуль “Склад” з метою спрощення ведення складсього обліку користувачів Cashalot.

Розробник впровадив новий модуль під назвою “Склад” з метою спрощення ведення складсього обліку користувачів.

Завдяки модулю “Склад”, користувачі ПРРО Cashalot тепер можуть автоматизувати облік товарних запасів та здійснювати контроль залишків. Також, працюючи в модулі “Склад” ви зможете:

  • прослідковувати рух товарних одиниць;
  • формувати відповідний документ руху товарів;
  • здійснювати облік надходжень, інвентаризацію, переміщення між ГО, повернення та списання товарів.

ПРРО взаємодіє з модулем “Склад” у Кабінеті Cashalot, а всі зміни в залишках товарів автоматично синхронізуються під час онлайн-продажів.