Житомир, вул. Перемоги 7а, к. 301-303

Чи може ФОП сплатити податки з особистої банківської картки?

Основні поняття та законодавчі норми

Відразу зазначимо, що дослідивши всі норми законодавства та листи і роз’яснення контролюючих органів, можемо з впевненістю сказати, що фізична особа-підприємець може оплачувати податки з особистої банківської картки власними коштами. Проте обов’язково мають дотримуватись певні моменти. В першу чергу спосіб оплати. Сплатити податки можна:

  • онлайн з особистої картки через банківський застосунок;
  • особисто звернувшись до відділення банку та надавши в касі установи всі бюджетні реквізити податку та власні дані, здійснити оплату. Тут важливим моментом буде те, щоб обов’язково були вірно вказані ваші дані як платника (ідентифікаційний код, ім’я та прізвище). А також касир має уважно ввести реквізити бюджетного рахунка, по якому здійснюється сплата;
  • здійснити оплату можна також через платіжний термінал, особисто ввівши всі необхідні реквізити та дані для сплати;
  • з власного підприємницького рахунку, який відкривається в банківській установі під час реєстрації суб’єкта господарювання;
  • також можна використовувати інші способи оплати. 

Для цього необхідно увійти в особистий кабінет платника та натиснути на кнопку реквізити для сплати податку і у вікні, яке відкриється, ввести необхідну суму, яку хочете сплатити та вибрати систему, через яку плануєте здійснити платіж. Відповідно до норми п.87.1 ПКУ джерелом коштів, якими можуть оплачуватись податки суб’єкта господарювання можуть бути будь-які власні кошти, отримані з різних джерел доходу (наприклад від продажу товарів, робіт та послуг, майна, кошти отримані як позика або кредитні кошти, дохід від продажу цінних паперів, корпоративних прав тощо) з урахуванням особливостей, які зазначені в цій статті. 

Позиція контролюючих органів. Гарантія безпеки

Представники податкової служби та інших фіскальних органів теж підтримують право ФОПа на сплату податків особистими коштами. Вони посилаються на абзац перший п.35.2 ст.35 ПКУ, в якому сказано, що платник податку може самостійно здійснювати оплату податків в готівковій і безготівковій формі і джерелами доходу, яким погашається борг, можуть бути будь-які власні кошти ФОПа. Важливим є те, що після здійсненої оплати обов’язково потрібно перевірити чи кошти дійсно надійшли на бюджетний рахунок. Для цього потрібно увійти в електронний кабінет платника податків, вибрати в меню зліва «Стан розрахунків з бюджетом» та зайти в картку того чи іншого податку. В ній буде видно повна інформація про рух коштів по податку: тобто всі надходження та списання (точна дата та суми). Пам’ятайте, що надходження коштів в електронному кабінетів будуть відображені протягом 3-5 днів. Якщо раптом ви помітили, що кошти не зараховані або надійшли на інший бюджетний рахунок (тобто була допущена помилка при здійсненні платежу), необхідно звернутись в банківську установу (якщо кошти взагалі не надійшли на бюджетний рахунок) або з заявою до контролюючого органу про переведення коштів з помилкового рахунку на вірний.

 

Програми яким довіряють

Найкращі рішення для наших клієнтів.

ІС Про
M.E.Doc
СОТА
ЕЦП
ESET
Cashalot
Підприємець 4