Якщо платник здійснював нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 199.1 ПКУ протягом періоду липень-грудень 2015 року, ним повинна була складатися зведена податкова накладна:
- 08 – якщо розрахунок коригування складається до зведеної податкової накладної, що була складена на суму нарахованих податкових зобов’язань по товарах/послугах, необоротних активах, які одночасно використовувалися в оподатковуваних операціях і в операціях, які не є об’єктом оподаткування; у цій податковій накладній також мав бути вказаний тип причини 08;
- 09 – якщо розрахунок коригування складається до зведеної податкової накладної, що була складена на суму нарахованих податкових зобов’язань по товарах/послугах, необоротних активах, які одночасно використовувалися в оподатковуваних і в звільнених від оподаткування операціях; у цій податковій накладній також мав бути вказаний тип причини 09.
- Графа 1 “Дата коригування” відповідає даті складання розрахунку коригування.
- У графі 2 “Причина коригування” вказується: “Коригування за підсумками другого півріччя 2015 року податкових зобов’язань, нарахованих згідно з пунктом 199.1 статті 199 розділу V Кодексу”.
- У графі 3 вказується номер і дата складання зведеної податкової накладної за відповідний звітний період.
- У графі 5.1 вказується одиниця виміру “грн.”, в графі 5.2 – код одиниці виміру 2454
- В рядку “Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту” в графі 10 та/або 11 залежно від ставки податку (20 або 7 відсотків) вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак “–”) суму податкових зобов’язань.
- Інші графи та рядки табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.
За необхідності до кожної зведеної податкової накладної необхідно складати окремий розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в ЄРПН.
Особливості заповнення РК:
В полі “Не видається покупцю” необхідно зробити помітку “Х” та зазначити тип причини:
У рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” вказується умовний ІПН “400000000000”.
В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.
Поля, що передбачені для заповнення інформації про дату та номер договору, місцезнаходження (податкової адреси) продавця та покупця, номерів телефонів, виду цивільно-правового договору, його номера та дати, можуть не заповнюватися.
Таблична частина розрахунку коригування
Звертаємо увагу, що такі розрахунки коригування не можуть бути складені пізніше 31 грудня 2015 року, про що нагадує ДФСУ у листі від 31.12.2015 р. №48122/7/99-99-19-03-02-17. Отже, їх гранична дата реєстрації – 15.01.2016р. Наполегливо радимо бухгалтерам, які ще не зареєстрували такі розрахунки коригування, зробити це найближчим часом, доки термін реєстрації не сплив, щоб уникнути штрафів.
У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування.
http://www.me-doc.com.ua/index.php?id=1111174557