У податковій накладній, зокрема, вказується такий обов'язковий реквізит, як опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг. Як повідомляє ГУ ДФС в м.Києві в листі від 30.01.2017 р № 1925/10/26-15-12-01-18, в графі 2 вказується повне найменування товару/послуги, а також найменування окремих частин товарів, які поставлені. Кількість найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній не може перевищувати 9999 позицій.
При цьому в листі вказується, що "Номенклатура товарів/послуг продавця" в податковій накладній повинна відповідати формулюванні в первинних документах, якими супроводжується поставка таких товарів/послуг, і не повинна містити інших даних.
Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 30.01.2017 р. № 1925/10/26-15-12-01-18
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ДП щодо порядку заповнення податкових накладних і в межах своїх повноважень повідомляє. Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі – Податковий кодекс), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом термін. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, зокрема:- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.
- код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
- виконання виробничих або технологічних операцій, за результатами яких змінюється класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків;
- зміна вартості товару в результаті його переробки, коли відсоткова частка вартості використаних матеріалів або доданої вартості досягає фіксованої частки у вартості кінцевого товару (правило адвалорної частки);
- виконання виробничих та/або технологічних операцій, які в результаті переробки товару не ведуть до зміни його класифікаційного коду згідно з УКТ ЗЕД або вартості згідно з правилом адвалорної частки, але з дотриманням певних умов вважаються достатніми для визнання товару походженням із тієї країни, де такі операції мали місце.
Заступник начальника Е. Пруднікова