СКАСУВАННЯ СЕРТИФІКАТІВ
Скасування сертифіката передбачає його дострокове припинення. Анульовані сертифікати не підлягають відновленню. Процедура скасування здійснюється за наявності письмової заяви або електронного документа.
Електронну заяву на скасування сертифіката електронного цифрового підпису (КЕП) можна створити за допомогою програмного забезпечення, такого як M.E.Doc, СОТА. Заява підписується КЕП власника сертифіката і подається на електронну адресу ТОВ "ЦСК "Україна".
Для анулювання сертифіката за письмовою заявою до офісу ЦСК "Україна" слід подати письмову заяву за встановленим зразком, підтверджену особистим підписом власника сертифіката.
Заяву може подати:
- Працівник юридичної особи, який є підписувачем, і пред'являє документ, що посвідчує особу (це стосується лише анулювання власного сертифіката електронного цифрового підпису).
- Фізична особа, яка подає заяву разом із документом, що посвідчує особу.
- Керівник юридичної особи або представник організації, який подає заяву із документом, що посвідчує особу, а також документом, який підтверджує його повноваження для анулювання сертифіката печатки організації.
У випадку звільнення працівника підприємства або зміни його посади керівник підприємства може сповістити ЦСК "Україна" про зміну ідентифікаційних даних відповідно до статті 25 Закону України "Про довірчі електронні послуги", що призведе до анулювання сертифіката.
БЛОКУВАННЯ СЕРТИФІКАТІВ
Тимчасове припинення дії сертифіката вважається його блокуванням. Ця процедура виконується за наявності відповідної заяви, яку можна подати усно, письмово або у формі електронного документа.
Електронну заяву щодо блокування сертифіката можна сформувати за допомогою програмного забезпечення, такого як M.E.Doc та СОТА. Після підписання власником сертифіката електронним цифровим підписом (КЕП), заява відправляється на адресу ЦСК "Україна".
У випадку подання усної заяви про блокування, заявник може звертатися до ЦСК "Україна" за телефонним номером (044) 206-72-31. Для виконання блокування, заявник повинен представити співробітникові ЦСК "Україна" наступну інформацію:
- Ідентифікаційні дані власника сертифіката.
- Серійний номер сертифіката.
- Фраза-пароль для голосової автентифікації.
Усна заява приймається лише у разі відповідності фрази-пароля та ідентифікаційних даних підписувача інформації, зазначеній у заявці на отримання сертифіката.
Для заблокування сертифіката на підставі письмової заяви необхідно подати в офіс ЦСК "Україна" відповідну заяву відповідно до установленого зразка, яка повинна бути підтверджена особистим підписом підписувача-власника сертифіката.
Заяву може подати:
- Підписувач-співробітник із документом, що посвідчує особу (тільки для блокування власного сертифіката електронного цифрового підпису).
- Фізична особа з документом, який засвідчує особу.
- Керівник юридичної особи або представник організації з документом, який посвідчує особу, та документом, що підтверджує його повноваження для блокування сертифіката печатки організації.
ПОНОВЛЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ
Відновлення чинності сертифіката можливе лише у випадку, якщо він заблокований і термін його дії ще не завершився. Сертифікати, які скасовані, не підлягають відновленню.
Для відновлення чинності сертифіката необхідно подати письмову заяву визначеного зразка до офісу ЦСК "України". Ця заява повинна бути підтверджена особистим підписом підписувача-власника сертифіката.
Заяву на відновлення може подати:
- Підписувач-співробітник юридичної особи, пред'являючи документ, що посвідчує особу (для відновлення власного сертифіката).
- Фізична особа з документом, що посвідчує особу.
- Керівник юридичної особи або представник організації, який пред'являє документ, що посвідчує особу, а також документ, який підтверджує його повноваження, для відновлення сертифіката печатки організації.