Особливості виправлення помилок. Різниця між «Звітним новим» звітом та «Уточнюючим»
Навіть найдосвідченіший бухгалтер може допустити помилки при поданні звіту до контролюючого органу. Проте, будь-яку помилку можна виправити, шляхом подання «Звітного нового» звіту або «Уточнюючого». Звіт з позначкою «Звітний новий» подається в тому випадку, коли термін подачі звіту ще не закінчився, а «Уточнюючий», коли термін подачі звіту вже вийшов. В звіті, що коригується, потрібно вказувати лише ті дані, які потрібно виправити. Інші, правильні дані, дублювати не потрібно. Подавати потрібно лише той додаток, в якому була помилка. Для виправлення даних дотримуємось принципу «1» / «0». Тобто, щоб видалити помилкові дані, то заповнюємо рядок повністю, як він виглядав в попередньому звіті, і в графі 10 ставимо позначку «1», що означає видалення рядка. Тоді, додаємо новий рядок, заповнюємо дані так, як має бути (правильно), і в графі 10 ставимо цифру «0» (що означає додавання рядка). Важливим моментом є те, що не потрібно заповнювати суму штрафної санкції або пені в Додатку 4. Також не потрібно заповнювати підсумковий рядок Розділу І Додатка 4, при «Звітному новому» або «Уточнюючому» звіті. Виправлень може бути декілька і «Звітних нових» та «Уточнюючих» теж може бути кілька. Тобто, в одному звіті може бути кілька виправлень. Якщо виправлення в одному Додатку, то уважно прописуємо рядок, що виправляється, під ним рядок, що додається. Далі знову інший рядок, що виправляється, під ним рядок, що додається. Важливим моментом є те, що якщо пройшло більше 1095 днів від дати подання звіту, в якому виявлено помилку, то такий звіт вже коригувати немає сенсу, оскільки минув термін давності.
Приклади виправлень
Приклад 1. Виявлено помилку в Податковому розрахунку сум доходу в Додатку 4. Невірно вказана сума сплачено ПДФО з найманого працівника.
В такому випадку створюємо «Звітний новий» (якщо термін подачі звіту ще не закінчився) або «Уточнюючий» звіт (якщо термін подачі звіту вийшов). Створюємо Додаток 4. Заповнюємо перший рядок, який потрібно видалити. Дані в ньому заповнюємо такі ж, як і в попередньому звіті. У графі 10 проставляємо цифру «1». Під ним додаємо рядок, заповнюємо його з правильними даними. У графі 10 проставляємо цифру «0». Таблична частина має виглядати так:
Приклад 2. Виявлено помилку в Додатку 5. Невірно вказана дата прийняття працівника на роботу.
В даному випадку в «Звітному новому» або «Уточнюючому» звіті створюємо лише Додаток 5. Додаємо перший рядок (помилковий), який потрібно видалити. В графі 20 проставляємо цифру «1». Під ним додаємо рядок з вірними даними. Проставляємо в графі 20 цифру «0». Таблична частина Додатка буде виглядати так:
Основний нормативно-правовий документ, що регулює порядок виправлення помилок – це Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4.