Зміна схеми складання та реєстрації податкових накладних/розрахунку коригувань в Єдиному реєстрі

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 1 січня 2015 Державна фіскальна служба змінила схему для складання та реєстрації податкових накладних/розрахунку коригувань у Єдиному реєстрі. Тепер для податкових накладних діють нові форми ПН/РК, затверджені наказом Мінфіну від 14.11.2014 №1129 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 №957»:

 

  • J (F) 1201007 – податкова накладна,
  • J (F) 1201107 – додаток до податкової накладної,
  • J (F) 1201207 – розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

ВАЖЛИВО! У схемі реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (пункт 22 Порядку заповнення податкової накладної) також відбулися зміни.

Якщо раніше було достатньо реєстрації у Реєстрі розрахунку коригування, складеного постачальником (продавцем):

  • Постачальником (продавцем), якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних і вартісних показників в результаті не змінює суму компенсації;

Це звична схема реєстрації РК в ЄРПН, діюча в 2014 році і раніше.

То тепер ПН/РК реєструється і покупцем:

  • Одержувачем (покупцем), якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю).

Нововведення.

У другому варіанті реєстрації РК, постачальник (продавець) складає і направляє готовий РК одержувачу (покупцю) для подальшої реєстрації РК в ЄРПН отримувачем (покупцем).

Зверніть увагу, що реєстрація таких РК в ЄРПН здійснюється з накладенням подвійного комплекту електронних цифрових підписів посадових осіб постачальника (продавця) та одержувача (покупця).Першим на РК накладається комплект підписів посадової особи та печатку підприємствапостачальника (продавця), а зверху – комплект підписів посадової особи та печатку підприємстваодержувача (покупця).

У програмі «M.E.Doc IS» для цього передбачений відповідний функціонал, з яким Ви можете ознайомитися в Інструкції: «Реєстр первинних документів» – «Довідка» – «Виклик довідки» (F1) – «Податкові накладні» – «Реєстрація розрахунки коригування з від’ємнім значення ПДВ».

Розрахунки коригування до податкових накладних, які були складені до 1 січня 2015 року, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються одержувачу (покупцю) – платнику податку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних ТІЛЬКИ постачальником (продавцем).

Посилання на джерело.

Останні новини

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Новий осінній сезон вже розпочався, а це означає, що настав час досягати ще більших успіхів у роботі, відкривати для себе новинки, розвивати свій бізнес, надихатися і надихати! Хочемо, аби зі стартом осені ви обирали для свого підприємства лише найкращі вебрішення й...

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

З 1 серпня стартує спеціальна пропозиція на ПРРО Cashalot — “Спробуй порівняй, вибирай”. Усі нові користувачі програмної каси Cashalot отримують можливість безкоштовно отримати доступ до ПРРО Cashalot на три місяці і на власному досвіді переконатись у перевагах роботи...