ДФС в листі від 10.02.2017р № 2578/6/99-99-15-02-02-15 нагадує, що розділ III “Податок на прибуток підприємств” ПКУ не передбачає коригування фінансового результату до оподаткування на суми відсотків, нарахованих за користування позикою на користь резидентів.
Отже, такі операції відображаються при визначенні фінансового результату до оподаткування за правилами бухгалтерського обліку.

Лист фіскальної служби України від 10.02.2017 р. № 2578/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення в податковому обліку процентної позики від резидента та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Розділом III “Податок на прибуток підприємств” Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суми відсотків, нарахованих за користування позикою на користь резидентів.

Отже, такі операції відображаються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Інформацію надано електронним журналом “Аверс-Бухгалтерія”.