Як роз’яснює ДФС в індивідуальній податкової консультації від 13.10.2017р № 2244/6/99-99-12-02-03-15/ІПК до Реєстру платників єдиного податку, крім податкової адреси, вносяться, зокрема, місця здійснення господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про який містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (п. 45.2 ПКУ).

У той же час відповідно до ст. 93 ЦКУ місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Місцезнаходження юридичної особи може не збігатися з місцем здійснення господарської діяльності.

Отже, в разі, якщо місцезнаходження заявника (його податкова адреса) збігається з місцем здійснення господарської діяльності в Реєстрі платників єдиного податку місце здійснення господарської діяльності визначається за місцем податкової адреси.

У разі невідповідності місцезнаходження заявника з місцем здійснення господарської діяльності в Реєстрі платників єдиного податку зазначається фактична адреса місця здійснення такої діяльності.

ПРО ПЕРЕБУВАННЯ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 13.10.2017 р. № 2244/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення щодо місця провадження господарської діяльності платника єдиного податку третьої групи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Заявник поінформував, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. та видом діяльності у сфері права (КВЕД 69.10) та запитує, яка інформація має міститися у Реєстрі платників єдиного податку щодо місця провадження господарської діяльності платника.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування визначені главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

До Реєстру платників єдиного податку, крім податкової адреси, вносяться відомості, зокрема, щодо місця провадження господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 Кодексу).

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (п. 45.2 ст. 45 Кодексу).

Водночас згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Місцезнаходження юридичної особи може не співпадати з місцем провадження господарської діяльності.

Отже, у разі, якщо місцезнаходження Заявника (його податкова адреса) співпадає з місцем провадження господарської діяльності у Реєстрі платників єдиного податку місце провадження господарської діяльності визначається за податковою адресою.

У разі невідповідності місцезнаходження Заявника з місцем провадження господарської діяльності у Реєстрі платників єдиного податку зазначається фактична адреса місця провадження такої діяльності.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).