НБУ привів у відповідність до вимог електронної торгової системи ProZorro.Продажі правила продажу майна, набутого ним у рахунок погашення боргів за кредитами рефінансування банків.

Таким чином реалізація набутого НБУ майна здійснюватиметься підключеними до системи торгів ProZorro.Продажі торговельними майданчиками, з дотриманням наступних умов:

  • обов’язкової участі у електронних торгах мінімум двох покупців;
  • реалізації майна за ціною, визначеною за результатом здійснення покупцем хоча б одного кроку електронних торгів;
  • проведення торгів у три раунди (початкові ставки до оголошення першого раунду закриті).

Синхронізація умов продажу дозволить збільшити конкуренцію під час реалізації набутого НБУ майна, оскільки для пошуку потенційних покупців одночасно будуть задіяні 28 торговельних майданчиків, підключених до електронної торгової системи ProZorro.Продажі.

Крім цього, внесені НБУ зміни дозволять підвищити рівень прозорості продажів та збільшити коло потенційних покупців такого майна.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку №19 від 09 березня 2017 року “Про внесення змін до Положення про відчуження Національним банком України майна, набутого у власність в рахунок погашення боргу за кредитами”. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Нагадаємо, що з січня 2017 року реалізація заставленого Національному банку майна здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб виключно через систему торгів ProZorro.Продажі.