Коригування фінансового результату до оподаткування на курсові різниці

У листі від 06.02.2017р № 2115/6/99-99-15-02-02-15 ДФС вказує, що коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за курсовими різницями, які виникають по заборгованості в іноземній валюті, III ПКУ розділом НЕ передбачена. Тому дані операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

У той же час відсотки, які в 2015 році перевищували суму обмеження, визначену п. 140.2 ПКУ, і збільшили фінансовий результат до оподаткування, зменшуються на 5% і з метою розрахунку обмежень, встановлених цим пунктом, додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов’язаних осіб – нерезидентів в звітних періодах 2016 року.

Для розрахунку обмежень, встановлених п. 140.2 ст. 140 ПКУ, не враховані відсотки станом на 1січня 2017 року (у т.ч. відсотки, які не враховано в 2015 році і зменшені на 5%) зменшуються на 5% і додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов’язаних осіб – нерезидентів в звітних періодах 2017 року.

При цьому залишок сум відсотків минулих періодів в розмірі 5% не можна враховувати в майбутніх звітних періодах.

Лист Державної фіскальної служби України від 06.02.2017р. № 2115/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування на курсові різниці по позиці, отриманій від пов’язаної особи – нерезидента та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України у редакції, чинній з 01.01.2017, (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Розділом III “Податок на прибуток підприємств” Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по курсових різницях, що виникають по заборгованості в іноземній валюті.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).

Для платника податку, у якого сума боргових зобов’язань, визначених в пункті 140.1 цієї статті, що виникли за операціями з пов’язаними особами – нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3, 5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж в 10 разів), фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями, що виникли за операціями з пов’язаними особами – нерезидентами, над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів (п. 140.2 ст. 140 Кодексу).

Згідно з п. 140.1 ст. 140 Кодексу під борговими зобов’язаннями для цілей цього пункту слід розуміти зобов’язання за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, операціями РЕПО, зобов’язання за договорами фінансового лізингу та іншими запозиченнями незалежно від їх юридичного оформлення.

Проценти, які перевищують суму обмеження, визначеного пунктом 140.2 цієї статті, які збільшили фінансовий результат до оподаткування, зменшують фінансовий результат до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів у сумі, зменшеній щорічно на 5 відсотків від суми процентів, що залишилися не врахованими у зменшення фінансового результату до оподаткування, з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 140.2 цієї статті (п. 140.3 ст. 140 Кодексу).

Таким чином, відсотки, які у 2015 році перевищували суму обмеження, визначеного п. 140.2 ст. 140 Кодексу, та збільшили фінансовий результат до оподаткування, зменшуються на 5 відсотків та з метою розрахунку обмежень, встановлених п. 140.2 ст. 140 Кодексу, додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов’язаних осіб – нерезидентів у звітних періодах 2016 року.

Для розрахунку обмежень, встановлених п. 140.2 ст. 140 Кодексу, не враховані відсотки станом на 01.01.2017 (в т. ч. відсотки не враховані у 2015 році та зменшені на 5 відсотків) зменшуються на 5 відсотків та додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов’язаних осіб – нерезидентів у звітних періодах 2017 року.

Щодо залишку сум процентів минулих періодів у розмірі 5 відсотків, то платник податку не має права в подальшому враховувати такий залишок в майбутніх звітних періодах.

Інформацію надано електронним журналом “Аверс-Бухгалтерія”.

Останні новини

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Акція від “СОТА Каса” — “Час вигідних покупок”: річна ліцензія на ПРРО за 490 гривень

Новий осінній сезон вже розпочався, а це означає, що настав час досягати ще більших успіхів у роботі, відкривати для себе новинки, розвивати свій бізнес, надихатися і надихати! Хочемо, аби зі стартом осені ви обирали для свого підприємства лише найкращі вебрішення й...

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

Спробуй, порівняй, вибирай: три місяці безкоштовного користування ПРРО Cashalot 

З 1 серпня стартує спеціальна пропозиція на ПРРО Cashalot — “Спробуй порівняй, вибирай”. Усі нові користувачі програмної каси Cashalot отримують можливість безкоштовно отримати доступ до ПРРО Cashalot на три місяці і на власному досвіді переконатись у перевагах роботи...