ГУ ДФС в Тернопільській області повідомляє, що згідно з частиною першою ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених вище – тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неподання або несвоєчасне подання звітності щодо сум нарахованого ЄВ є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Статтею 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).

Днем вчинення правопорушення при неподанні звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску є наступний день за останнім днем граничного терміну подання звітності з урахуванням норм ст. 38 КУпАП, а при несвоєчасному поданні звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску – дата фактичного подання звітності.

Таким чином, виявлення порушення, а саме неподання або несвоєчасне подання (подання за невстановленою формою) звітності з ЄВ, несплати або несвоєчасної сплати ЄВ, є підставою для складання протоколу про адмінпорушення. З огляду на те, що законом передбачено граничний термін подання звіту та граничний термін сплати ЄВ до фіскального органу, а норма містить формальний склад правопорушення щодо події неподання або несвоєчасного подання (подання за невстановленою формою) звітності з ЄВ, несплати або несвоєчасної сплати ЄВ, термін правопорушення необхідно обчислювати:

  • при неподанні звітності з ЄВ або несплати ЄВ – на наступний день граничного строку подання звітності або сплати ЄВ з урахуванням норм ст.38 КУпАП;
  • при несвоєчасному поданні звітності з ЄВ, несвоєчасної сплати ЄВ – за датою фактичного подання звітності або фактичної сплати.