Реєстраційний ліміт – сума, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН.

У програмі M.E.DOC присутній функціонал “Звірка з реєстраційним лімітом”, який дає змогу бухгалтеру контролювати суму ліміту платника ПДВ. Даний модуль можна відкрити в Головному меню – Облік ПДВ – Звірка з реєстраційним лімітом ДПС.

Звірка з реєстраційним лімітом ДПС представлена у формі таблиці. У ній відображається сам Реєстраційний ліміт (ліміт з останнього Витягу з СЕА ПДВ) та Калькулятор користувача (ліміт по зареєстрованих ПН та РК, наявних у програмі). В калькуляторі вбудована формула розрахунку суми реєстраційного ліміту згідно діючого законодавства. Користувач програми сам, вручну може порахувати суму податку, на яку він може зареєструвати ПН/РК. Але даний спосіб є неактуальним, оскільки можна хоч щогодини відправляти Запит до ДПС, щоб дізнатися суму реєстраційного ліміту.

У програмі M.E.DOC суму реєстраційного ліміту можна також побачити у розділі Облік ПДВ – Реєстр податкових документів. Але відображатися він там буде лише при умові якщо було відправлено Запит в СЕА ПДВ J(F)1301206 Запит щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні і на даний Запит прийшов Витяг. У іншому випадку буде відображатися повідомлення Запит не відсилася! При натисканні на посилання відкривається Звірка з реєстраційним лімітом.

Запит в СЕА ПДВ J(F)1301206 можна подати двома способами.

1. У розділі Звірка з реєстраційним лімітом у колонці Рєстраційний ліміт ДПС натиснути на “Відправити запит”. Програма автоматично створить Запит і відправить його в ДПС. Вам потрібно лише ввести пароль до КЕП.

2 Також подати Запит можна через Довідки державних органів – Інформаційна довідка – Створити – Довідка СЕА ПДВ.

Запит автоматично заповнюється із даних картки підприємства, потрібно лише його перевірити і відправити. Отримавши Витяг на даний Запит, дані про розмір ліміту оновляться у програмі M.E.DOC.