Переваги електронних сервісів. Основні питання
Головне управління податкової служби у Львівській області проаналізували питання та запити з якими суб’єкти господарювання звертаються стосовно податкового боргу. Найчастіше це стосується питань:
- оплати бюджетних платежів та податків
- що робити, коли кошти помилково сплачені не на той рахунок та чи можливо їх повернути або «перекинути» на вірний бюджетний рахунок;
- що робити з надміру сплаченими податками та чи можливо їх повернути.
Основний і ключовий інструмент для роботи з податками та платежами є Електронний кабінет платника податків. Зробити це можна лише за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Електронний ключ підприємець може виготовити в будь-якого кваліфікованого надавача таких послуг. Також для платників податків доступний мобільний додаток «Моя податкова». Електронний кабінет дає підприємцю повний функціонал для роботи з платежами та податками. Розділ «Стан розрахунків з бюджетом» дає вам можливість бачити весь перелік відкритих бюджетних рахунків на підприємство, реквізити всіх рахунків та повну виписку надходжень та списань по кожному бюджетному рахунку. Тобто суб’єкт господарювання сам може контролювати надходження та списання податків, мати актуальну та достовірну інформацію про надміру сплачені кошти або навпаки недоїмки чи податковий борг.
Вирішення ключових питань
Якщо підприємець бачить, що по тому чи іншому бюджетному рахунку є податковий борг, його необхідно сплатити в найкоротші терміни. Реквізити для оплати наявні в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» навпроти кожного бюджетного рахунку в стовпці «Реквізити». Перед тим, як здійснити оплату, необхідно уважно перевірити реквізити та суму недоїмки, яку необхідно сплатити. При заповненні платіжки на оплату податкового боргу в «Призначенні платежу» потрібно вказати код сплати 140 («податковий борг з податку на прибуток» або «погашення заборгованості з єдиного внеску»). Після успішної оплати необхідно перевірити в електронному кабінеті, чи кошти дійсно зараховані на рахунок. Зазвичай, кошти на бюджетному рахунку відобразяться протягом трьох днів (інколи до п’яти днів). Якщо кошти зараховані, потрібно повідомити про успішне погашення податкового боргу контролюючий орган в будь-який спосіб. Окремо зазначаємо також, що існують випадки, коли суб’єкт господарювання не має доступу до електронного кабінету платника але інформація про відсутність заборгованості потрібна негайно. В даній ситуації можна подати до контролюючого органу запит на отримання Довідки про відсутність заборгованості (через M.E.Doc, «СОТА», «Дія» або інші сервіси для подачі звітності). Заява подається за формою J1300305 (для юридичних осіб) або F1300305 (для фізичних осіб). Протягом п’яти робочих днів заява обробляється контролюючим органом і підприємець отримує Довідку (в електронному вигляді) про відсутність заборгованості або, навпаки, про наявний податковий борг. Довідка надається безоплатно.