НБУ продовжує поступово пом’якшувати тимчасові валютні обмеження, послаблення яких не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на міжбанківському валютному ринку.

По-перше, Національний банк звільнив від обов’язкового продажу надходження в іноземній валюті від нерезидентів, якщо ці кошти надходять як грошове забезпечення (гарантійний внесок, застава, завдаток, депозит, гарантія) участі в аукціонах, торгах або тендерах, які проводяться резидентами.

По-друге, регулятор надав банкам можливість купувати для клієнтів іноземну валюту, не враховуючи до загальної суми наявного на рахунках резидента залишку валюти, який надійшов як грошове забезпечення від нерезидента для участі в торгах, тендерах або аукціонах.

Обидва кроки сприятимуть збільшенню продажу продукції українського виробництва покупцям-нерезидентам. Адже вони полегшать проведення закупівель не тільки у державних підприємств, а й у всіх суб’єктів господарської діяльності.

По-третє, Національний банк дозволив банкам купувати іноземну валюту для клієнтів, якщо сума залишку на рахунку клієнта не перевищує 100 000 доларів США. Досі для купівлі іноземної валюти клієнт повинен був мати суму залишку на рахунку менш, ніж 25 000 доларів США (в еквіваленті).

Відповідні зміни передбачено постановою Правління Національного банку України від 22 лютого 2017 року №13 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410”. Вони набувають чинності з 23 лютого 2017 року.