ГУ ДФС у Вінницькій області в листі від 01.02.2017р № 146/10/02-32-12-01, посилаючись на лист ДФС від 20.01.2017р № 1312/7/99-99-15-03-02-17 роз’яснює, що оскільки до внесення змін до форми податкової накладної відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг не вважається помилкою, покупці мають право збільшувати податковий кредит на підставі податкових накладних без зазначення в них коду послуг, якщо такі податкові накладні виписані і оформлені належним чином, а також зареєстровані в Єдиному реєстрі.

Лист Головного управління ДФС у Вінницькій області від 01.02.2017 р. № 146/10/02-32-12-01

Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло лист […] щодо формування податкового кредиту з ПДВ внаслідок операції придбання послуги за умови реєстрації постачальником належним чином оформленої податкової накладної в ЄРПН без зазначення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг у 2017 р., в межах своєї компетенції та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), повідомляє наступне.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

 • порядковий номер податкової накладної;
 • дата складання податкової накладної;
 • повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
 • податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
 • повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
 • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
 • ціна постачання без урахування податку;
  ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
 • загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
 • код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 201.2 ст. 201 Кодексу).

Зміни щодо складання податкових накладних в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної, не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної (лист ДФС від 20.01.2017 р. за N 1312/7/99-99-15-03-02-17).

Згідно п. 201.10 ст. 201 Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Враховуючи вищевикладене, до внесення змін до форми податкової накладної, яка на сьогодні затверджена наказом Міністерства фінансів N 1307 від 31.12.2015 р., податкові накладні, виписані та оформлені належним чином на придбання послуг без зазначення коду послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг та зареєстровані в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання послуг, є для покупця таких послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Перший заступник начальника ГУ ДФС у Вінницькій області О. Ф. Мартинюк

Інформацію надано електронним журналом “Аверс-Бухгалтерія”.